Szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

28 kwietnia uczestniczyliśmy w szkoleniu z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Łącznie przeszkolonych zostało około 90 strażaków, w tym 6-ściu z Naszej jednostki. O godzinie 17:00 wszyscy spotkaliśmy się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, gdzie odbyła się część teoretyczna. Następnie jednostki zostały podzielone na dwie grupy, gdzie jedna z nich udała się do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Szelment”. Tam odbyła się procedura nocnego zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR. Po wylądowaniu załoga LPR przekazała nam istotne informacje na temat łączności, przygotowania lądowiska, przebiegu lądowania, budowy śmigłowca, prowadzenia akcji ratunkowej w przypadku katastrofy oraz sposoby uwalniania załogi z wraku śmigłowca itp. Po ok godzinie instruktażu załoga wzbiła się w powietrze, wykonała przelot nad miejscem lądowania po czym udała się w drugie miejsce (gminne boisko w Szypliszkach), gdzie druga grupa strażaków oczekiwała na przylot śmigłowca.