Kolejne sukcesy Naszych strażaków!

Brak komentarzy do Kolejne sukcesy Naszych strażaków!

16-ego września zastęp GBA w załodze sześcioosobowej uczestniczył w ,,III Manewrach ratowniczo – gaśniczych Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu suwalskiego”, które w tym roku odbyły się na terenie gminy Filipów. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach przygotowali dla nas następujące zdarzenia, którym musieliśmy sprostać:
1) Zakład kamieniarski. Osobie poszkodowanej została przygnieciona noga około 2 tonowym głazem.
2) Jezioro. Zatonięcie łódki. 2 poszkodowanych. Jeden poszkodowany (przytomny) znajdujący się ok 100 metrów od linii brzegowej, którego należało ewakuować z wody. Drugi z poszkodowanych był nieprzytomny oraz bez funkcji życiowych – prowadzenie RKO.
3) Las. Wypadek drogowy. Poszkodowany pod wpływem środków odurzających.
4) Szkoła. Pożar piwnicy. Ewakuacja nieprzytomnego poszkodowanego z budynku objętym pożarem.
5) Plac. Upadek ze słupa. Poszkodowany wiszący na wysokości na rusztowaniu. Sprowadzenie nieprzytomnego na ziemię.
6) Parking. Test sprawnościowy. Zawody ,,Najtwardszy Strażak”.

Z wynikiem 115,5 na 120 możliwych punktów do zdobycia zajęliśmy PIERWSZE miejsce!!!
W zawodach ,,Najtwardszy Strażak” zwyciężył nasz druh Adrian Borkowski.

Nagrodą za pierwsze miejsce był Lokalizator podwyższonej temperatury HOTSPOTTER. Z uwagi iż od dwóch miesięcy na swoim wyposażeniu posiadamy kamerę termowizyjną postanowiliśmy przekazać go dla jednostki, która zajęła miejsce czwarte. OSP Raczki – niech sprzęt Wam dobrze służy.