[ALARM #35] Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Szeszupka.

15-ego grudnia, o godzinie 15:10, zadysponowano Nas do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Szeszupka. Do zdarzenia udaliśmy się Mercedesem GBA 2,5/25 w sile 4 strażaków-ratowników. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania zastaliśmy wygaszony piec oraz palący się cały przewód kominowy. Rozpoczęliśmy procedurę gaszenia pożaru, poprzez pracę na dachu (wsypując środek gaśniczy do komina) oraz w środku mieszkania (podając środek gaśniczy przy pomocy gaśnicy). W tym samym czasie dojechał na miejsce zdarzenia zastęp 341[B]23 z Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. Przystąpiliśmy do usunięcia sadzy za pomocą wycioru w celu usunięcia jednego z trzech ogniw trójkąta spalania. Następnie, temperatura jaka panowała w przewodzie kominowym została sprawdzona za pomocą kamery termowizyjnej. Pożar został ugaszony, a my wróciliśmy do bazy.

SiS:
*OSP KSRG Jeleniewo GBA 2,5/25